Így zajlott Jimmy Carter volt amerikai elnök temetése (FOTÓK)
Mind a négy élő korábbi elnök részt vett a temetésen, köztük a megválasztott elnök, Donald Trump is.
Égbekiáltó fenyegetésnek nevezte Trump akkori bejegyzéseit.
Nyitókép: SAUL LOEB / AFP
A CNN-n is beszámolt még 2019-ben arról az esteről, amelynek során Kamala Harris demokrata elnökjelölt szenátor felszólította az akkor még Twitter néven futó X közösségi oldalt, hogy függessze fel Donald Trump elnök fiókját. A Twitter vezérigazgatójának, Jack Dorsey-nak címzett levelében Harris rámutatott hat olyan tweetre, amelyet Trump tett közzé és amelyek Harris szerint megsértették a Twitter szabályait.
Trump egy akkori tweetjében Harris szerint erőszakra bujtotta fel követőit, ha a kongresszus hivatalos vádemelési cikkelyt bocsát ki ellene. Az elnökjelölt annak idején úgy gondolta, hogy Trump tweetjei égbekiáltó fenyegetések.
Egyetlen felhasználó sem mentesülhet a Twitter felhasználói megállapodásának betartása alól, függetlenül a munkájától, vagyonától vagy tekintélyétől, még az Egyesült Államok elnöke sem”
– írta öt évvel ezelőtt. A Twitter úgy reagált az ilyen és ehhez hasonló ügyekre, hogy a világ vezetőinek egyes, a szabályait megszegő tweetjeit nem távolítják el a platformról, ha a cég úgy dönt, hogy azok „közérdekűek”. A Twitter közölte, hogy ehelyett egy megjegyzést tesz a tweetekre, amely elmagyarázza, hogy bár megszegték a cég szabályait, nem távolítják el őket.
Mint ismert, a történet itt nem ért véget, hiszen a Capitolium 2021 januári ostroma után az akkor még Twitter névre hallgató közösségi platform letiltotta Trump eléréseit. Miután azonban Musk csillagászati áron megvásárolta és átkeresztelte a szolgáltatót, a tiltást végül feloldották.